Lajmi “Pogba largohet nga kombëtarja franceze për shkak të fyerjeve ndaj fesë islame” nga InFokus është lajm i rremë.

Lajmi ka filluar nga The Sun dhe përfundon në mediat online në shumë vende të botës ku këtij lajmi të pavërtetë nuk është e mundur të shpëtojnë edhe mediat kosovare.

Është vet lojtari Paul Pogba që luan për Kombëtarën Franceze kun ë profilin e tij në rrjetin social Twitter ka demantuar lajmin dhe e ka quajtur FAKE NEWS.

Disa nga mediat vendore kanë raportuar mbas demantimit nga futbollisti francezë:

Zëri

Pa Censurë

KosovaPost

Periskopi

By A Rr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *